1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMI

1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMI

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96. yıl kutlama etkinlikleri Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi’nin destekleriyle Alanya’da yapılan çeşitli etkinliklerle coşku içerisinde gerçekleşti.
Kabotaj Bayramı çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek Kabotaj Bayramı’nın anlam ve önemine dikkat çekildi. İskele’de düzenlenen etkinliklere Alanya Kaymakam Refiki Ramazan Kıyak, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan ve protokol üyeleri de katıldı. Etkinlikler Liman Başkanı Sayhan’ın, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı; akabinde KKTC Antalya Başkonsolosluğu desteği ve KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ ANTALYA ŞUBESİ katkısıyla, Kıbrıs' ın Fethinin 451.yılı ve 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatının 48.yıldönümü münasebetiyle 1955 -1974 arası dönemden kesitlerin yer aldığı Kıbrıs Olayları Fotoğraf Sergisi ve Alanya Türk Ocakları desteği ve öncülüğünde Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker'in ve silah arkadaşlarının kahramanlıkkarının yer aldığı fotoğraf sergisi açılışı yapıldı ve gezildi, daha sonra ise Kaymakam Refiki Kıyak, Başkan Yücel ve Liman Başkanı Sayhan denize saygı çelengi bıraktı.
Etkinlikler kapsamında su sporları (flyboard) gösterileri, yatların kortej geçişi ve yağlı direkten bayrak alma yarışı yapıldı.Alanya Kaymakamlığı,  Alanya Belediyesine ve Alanya halkına teşekkür ederiz.

Haberimizi Paylaşın: