MURATPAŞA BELEDİYESİ VE KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ ANTALYA ŞUBESİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN 1955-1974 KIBRIS OLAYLARI FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI.

MURATPAŞA BELEDİYESİ VE KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ ANTALYA ŞUBESİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN 1955-1974 KIBRIS OLAYLARI FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI.

Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 49. yıldönümü münasebetiyle Muratpaşa Belediyesi ve Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şubesi işbirliğiyle düzenlenen
1955-1974 Kıbrıs Olayları Fotoğraf Sergisi dün saat 14.00 de düzenlenen resepsiyonu ile açıldı..
kalabalık bir katılımın gerçekleştiği açılışta 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatında Şehit düşmüş TSK mensubu asker ve Kıbrıs Türkü mücahitlerimiz
ve yaşamını yitirmiş Kıbrıs Gazilerimiz için saygı duruşunda bulunuldu.
İstiklal Marşı okunması sonrası Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şube Başkanı MVuralOnal açılış konuşmasını yaptı.
serginin amacı konusunda açıklamalarda bulunan Onal işbirliği ve Desteğinden dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.
KKTC Antalya Başkonsolosu Cem Topçu 20 Temmuz 1974 de çok zor şartlar altında 11 yıl Rumların her türlü mezalimine karşı,
kısıtlı imkanlarla  direnmiş olan Kahraman Kıbrıs Türkü'nün Barış Harekatıyla nefes aldığını,
geleceğe yönelik belirsiz ortamdan sıyrılıp çıktığını ve bugünlere ulaştığını , 49. Yıla gelindiğinde Devletini ve organlarını kurduğunu,
Bağımsız ve Egemen bir yapıya sahip olduğunu bundan sonrasında da tanınma konusunda
Anavatanın güçlü desteğiyle çok daha iyi günlerin artık çok yakında olduğunu belirterek “Bu zafer öyle bir zafer ki Kıbrıs Türkü’nün kurtuluşunun günüdür.
Bu vesileyle bu zaferi bize bahşeden kahraman Mehmetçik’e ve aynı zamanda mücahitlere,
şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize minnet duygusunu bir kere daha belirtmek istiyorum.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise Adada barışı sağlamak ve güçlü bir barış zemini tesis etmek için yapılan harekatın yıl dönümünü kutladı.
Başkan Uysal, “Kıbrıs’ta barışı koruyabilmek için şehit düşenlerimizi rahmetle, gazilerimizi ve barışa katkı sağlayanları minnet ve şükranla anıyorum.
Doktor Fazıl Küçük’ü, Rauf Denktaş’ı ve Başbakan merhum Bülent Ecevit’i katkıda bulunan bütün insanlarımızı saygıyla ve hürmetle, minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.
TC Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, KKTC Antalya Başkonsolosu Cem Topçu ve Eşi Bayan Topçu,
KKTC Antalya Eğitim ve Kültür Ateşesi Mehmet Kortay ve Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şube Başkanı M.Vural Onal tarafından kurdelenin kesilmesiyle
fotoğraf sergisi Antalyalıların ziyaretine açıldı fotoğraf sergisi 26 Temmuz saat 16.00'ya kadar halkın ziyaretine açık olacak.

 
 
M. Vural ÖNAL
Kıbrıs Türk Kültür Derneği
Antalya Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı
Gsm : 0532 161 1770
Tel    : 0242 248 2500
 

 

Haberimizi Paylaşın: