ULUSLARARASI ANTALYA YÖRÜK TÜRKMEN FESTİVALİ

ULUSLARARASI ANTALYA YÖRÜK TÜRKMEN FESTİVALİ

Cumhuriyet'imizin 100. Yılı'nda Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 3-5 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği, dünyanın farklı bölgelerindeki Türk topluluklarını ve Türk devletlerini bir araya getirecek 2. Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali'ne "KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ ANTALYA ŞUBESİ" olarak Kıbrıs Türk Kültürü ve  Kıbrıs Türk Devletinin tarihsel sürecini yansıtan örneklerle katılıyoruz.
 
3-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Festival için çadırımızı hazırlıyor, festivalde buluşma heyecanını yaşıyoruz!
 
Konserler, halk oyunları, sergi ve eğitim etkinlikleri gibi çeşitli aktivitelerin yer alacağı, kültürel değerlerimizi yaşatacak festivale tüm üyelerimizi, ailelerini, kardeş Türk  ülkeleri ve Türk topluluklarının Antalya  diasporalarını, Kıbrıs sevdalılarını, Antalya halkını bekliyoruz.
 
3-5 Kasım 2023
Solaklı mahallesi At Çayırı Mevkii, Aksu-Antalya
 
#AntalyaBüyükşehirBelediyesi @yorukfestant #Uluslararasıantalyayörüktürkmenfestivali #TürkDünyası #antalya #TürkDünyasıFestivali 
#KKTC #KuzeyKıbrıs #Türkiye #Azerbaycan #Kazakistan #Özbekistan #Kırgızistan #Türkmenistan #Macaristan #TürkDevletleriTeşkilatı 
#KıbrısTürkKültürDerneğiAntalyaŞubesi 
#CyprusTurkishCulturalAssociationAntalyaBranch
#TürkischZypriotischerKulturvereinNiederlassungAntalya
#АссоциацияКультурыТурковКиприотовАнталийскийФилиал
#AssociazioneCulturaleCiproTurcoFilialeAntalya
#AsociaciónCulturalDeLosTurcoChipriotasEnAntalya

Haberimizi Paylaşın: