RAUF DENKTAŞ VE DR.FAZIL KÜÇÜK VEFATLARININ YILDÖNÜMÜNDE ANILDI.

RAUF DENKTAŞ VE DR.FAZIL KÜÇÜK VEFATLARININ YILDÖNÜMÜNDE ANILDI.

KKTC KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF DENKTAŞ VE KIBRIS TÜRK TOPLUMU LİDERİ DR. FAZIL KÜÇÜK VEFATLARININ YILDÖNÜMÜNDE ANTALYA’ DA ANILDI.

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın vefatının 9’uncu yıldönümü dolayısıyla Antalya Muratpaşa Belediyesi Kıbrıs Türk Şehitleri Parkı’nda düzenlenen törene Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı.

Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin lideri Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş büstlerinin yanı sıra Lefkoşa şehitler abidesi, Lefkoşada ki Girne kapısı ve Kıbrıs haritası modelinin de yer aldığı parkta tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunumuyla devam etti. Törende Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, KKTC Antalya Başkonsolosu Mustafa Kemal Beyazbayram, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yrd. Oya Uysal, KKTC’nin Antalya Turizm Temsilsici Nazmi Pınar, Kıbrıs Türk Kültür Derneği Başkanı M.Vural Önal,Türk Ocakları Başkanı Abdullah Uysal, Türkiye Emekli Subaylar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Güneş Ergunsü ve Başkan Yrd. Orhan Güler, TEMAD Başkan Yrd. Ruhi Tok, AKSAN Proje koordinatörü Özer S Özgüç, THK Antalya Şube Başkanı Süleyman Girgin, Cumhuriyet Kadınlar Derneği temsilen H.Mutlugün Özturan, Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ, Eğitimci Yazar Ahmet Özsoy, Kıbrıs Türk Sinema Televizyon Derneği Bşk. Müge Günay ve siyasi partiler ile kurum-kuruluş  temsilcileri  yer aldı.
Sağanak altında gerçekleşen törende, Konuşmaların ardından tören, Rauf Denktaş, Dr. Fazıl Küçük ve Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinde şehit düşen, hayatını kaybedenler için edilen dualarla sona erdi.

Gün içinde öğleden sonra COVİD 19 tedbiri gereği sadece KKTC Antalya Başkonsolosu, KKTC Turizm Temsilcisi ve KTKD Antalya Şube Başkanının refakatinde Antalya’nın simgesi konumunda olan tarihi Yivli minare camiinde Öğle namazı sonrası Antalya İl Müftülüğü görevlilerince Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Türk Toplumu Lideri Dr.Küçük ruhlarına yasin-i şerif ve dualar okundu.
 

M.Vural ÖNAL
Kıbrıs Türk Kültür Derneği
Antalya Şube Başkanı

Haberimizi Paylaşın: