”İSİAS ORTAK DAVAMIZ”

Kıbrıs Türk Kültür Derneği

 

 

 

KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

”İSİAS ORTAK DAVAMIZ”

 

 

     Şubat 2023’te meydana gelen Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illeri de etkileyen deprem felaketinde yaşamını yitiren   Şampiyon Meleklerimizle birlikte toplam 72 kişiye mezar olan İsias Otel’in sorumlularına karşı açılan davanın duruşmasına sayılı günler kaldı.

 

Gazimağusa Türk Maarif Koleji voleybol takımı kafilesinden Şampiyon Meleklerimizin acısını ilk günkü gibi   derin bir üzüntüyle yaşamaktayız. Hayatını kaybeden tüm Meleklerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize tekrardan başsağlığı dileriz.

 

     İsias’la birlikte milletimizin yüreği parçalanmıştır, canlar yanmıştır. Bu acıyı halen yüreklerimizde taşıyoruz. Yaşadığımız sürece, bu acıyı da yaşamaya devam edeceğiz. Ülkemizi derinden sarsan ve kayıplarımızı geri getirmeyecek olan, dava sonucunda tüm sorumluların hak ettikleri cezaları alması, bundan sonra yaşanacak benzer bir depremde böylesi felaketlerin yaşanmasını önleyecektir.

 

Bu davanın sadece otelde hayatını kaybeden 72 kişi için değil, depremde canından olan tüm insanların hak arayışı için emsal bir dava olmasını dileriz. Bu dava aslında gelecekte güvenli yaşam alanları yaratmak için ortak bir mücadelenin de sembolüdür. Bizim için hassasiyet çok büyüktür. Adil bir yargılanmanın ardından sorumluluğu olan herkesin hak ettiği en ağır cezayı alacağına inanıyoruz. Bu nedenle ilk günden beri hep talep ettiğimiz adalet isteğimizi bugün daha gür, daha canlı haykırıyoruz, İSİAS ORTAK DAVAMIZ…

                                                                                  KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ

                                                                                              YÖNETİM KURULU

 

Sayfamızı Paylaşın: